Přeskočit navigaci

Montér tepelných izolací

Charakteristika

Montér tepelných izolací provádí montáže tepelných izolací na technologických zařízeních podle předepsané technologie.

Činnosti

  • Provedení tepelných izolací chladíren a mrazíren izolačními deskami.
  • Výroba a montáž povrchové úpravy tepelných izolací oplechováním (potrubí, čel nádrží, složitě tvarovaných těles s mnoha průniky, snímatelného oplechování, snímatelných pouzder armatur, ventilů, ohybů, potrubí a těles).
  • Výroba, montáž a opravy tepelných izolací potrubí, ohybů a těles různými izolačními materiály s povrchovou úpravou fóliemi, lepenkami nebo plechem.

Další informace o vhodném školním vzdělání, zdravotních a pracovních podmínkách a o měsíční mzdě se dozvíte u jednotlivých typových pozic zařazených do tohoto povolání.

Podřízená povolaní (typové pozice)

Zdravotní omezení

Nejsou definována onemocnění, která by vylučovala výkon povolání.

Přesné posouzení zdravotního stavu s následným doporučením nebo nedoporučením výkonu tohoto povolání je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Medián hrubého měsíčního výdělku

Kód a název zaměstnání (podle CZ-ISCO Soukromý sektor Veřejný sektor
71240 - Izolatéři 00 00

Medián představuje prostřední hodnotu ze všech zjištěných hodnot, tj. 50% zaměstnanců má vyšší výdělek než medián a 50% nižší. Pro posouzení výdělkové úrovně je medián obvykle vhodnější než průměr, protože není ovlivněn extrémními hodnotami a přímo říká, jaký výdělek má "prostřední zaměstnanec".

Údaje o měsíčním výdělku se přebírají ze statistického šetření ISPV.V rámci tohoto šetření se zjišťují měsíční výdělky pro jednotlivá zaměstnání podle klasifikace CZ-ISCO. Protože je tatoklasifikace poměrně podrobná, může jednomu povolání odpovídat více zaměstnání.

Navštívená povolání